MENÜ
GERİ DÖN

Radyant Isıtma Sistemi

Radyant Isıtma Sistemleri ; ekonomik ve konforlu olması yönü ile sıkça tercih edilen bir sistemdir. Düşük tüketim ile yüksek verim sağlaması sebebiyle büyük alanlarda oldukça faydalıdır. Bu sistemlerin borulu ve seramik plakalı olmak üzere iki farklı çeşidi vardır.

Borulu Radyant Isıtıcı Sistemi; brülör içerisinde yanan gazın, paslanmaya karşı mukavemetli ısıl işlem görmüş alüminize çelik borular içerisinde dolaşıp bu borulara ısısının, ısının borulara bırakması ve bu ısının yüksek yayıcılık değerine sahip reflektörler ile insanlara ve cisimlere iletmesi prensibi ile çalışır.

Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar; tüm gövdesi dış ortam şartlarında maksimum koruma sağlayan siyah seramik kaplama olup paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Estetik tasarımı, rüzgar dayanımı ve kolay montaj avantajı ile açık ve kapalı alanlarda tercih edilmektedir.

Radyant Sistemlerinin genellikle kullanım alanları; fabrikalar, spor salonları, kafeler, marketler; büyük depolar ve atölyeler gibi geniş ve açık mekanlardır.

 

radyant ısıtıcı

radyant ısıtma sistemleri

cafe tipi radyant ısıtıcı

endüstriyel tip radyant ısıtıcı

fabrikalarda radyant ısıtıcı

radyant ısıtıcı çeşitleri

radyant montajı nasıl yapılır

radyant ısıtıcı nedir

radyant ısıtıcı servis konya

radyant yedek parçaları

Açık alan ısıtmasının verimli, ekonomik ve konforlu bir şekilde yapılabilmesi için Radyant Sisteminin uygulaması konusunda yüksek tecrübe gereklidir.

Isıtılacak olan mekanda gerekli olan ısının doğru bir şekilde hesaplanması ve bu ihtiyacı en verimli şekilde sağlayabilecek olan sistemin belirlenmesi gereklidir.

Bu sistemlerin, çoğu ısıtma sistemi gibi kazan dairesi gerektirmemesi ve sistem bakım maliyetlerinin yüksek olmaması, tercih edilmesinde büyük etkenlerden bazılarıdır.

Ayrıca; bulunduğu ortamda kısa sürede bölgesel bir ısıtma sağlaması sistemi öne çıkartan özelliklerin de başında gelir.